Svátky Čtvrtek 22. 8. svátek má Bohuslav   Napište hledané slovo: 
Vložil/a:  Piwosch  2008-06-24 22:03:31  
MS deník 24.6.2008 - Stávka v Ostravě: Stát budou autobusy, tramvaje pojedou.
Ostrava - Jen několik tramvajových spojů nebude pasažérům sloužit v době dnešní odborářské stávky v Ostravě. Podle informací Dopravního podniku Ostrava bude zajištěn pravidelný provoz podle jízdních řádů na linkách 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11 a 17.„Nepravidelný, případně částečně omezený provoz bude na linkách 6, 10, 12 a 13. Bez jakýchkoliv omezení budou jezdit trolejbusy. Naopak omezena bude doprava autobusová. Přednostně bude zajišťován provoz v okrajových částech města, kde je omezená možnost náhradního spojení jinými linkami,“ informuje ve své tiskové zprávě Dopravní podnik Ostrava.

Člen závodního výboru odborářů Ivo Protivínský na dotaz uvedl, že řidiči autobusů stávkovat budou, na rozdíl od tramvajáků z porubského depa a řidičů trolejbusů. „Ti si většinou vzali dva tisíce, které bych neváhal označit za Jidášský groš. Ti, kdo si ty peníze vzali, si totiž neuvědomují, že prodávají svou budoucnost,“ míní odborář.

V garážích, případně na zastávkách či místech, kde to neohrozí další provoz, zůstanou v době stávky stát i řidiči společnosti Connex Morava, kteří zajišťují dopravu v okolí Ostravy a dalších měst kraje. „Stávky se zúčastní asi šest stovek odborářů. Co jsme stačili vypozorovat už v průběhu ranního provozu, tak lidé s námi většinou sympatizují,“ uvedl šéf odborářů Connexu Morava v našem kraji Jaroslav Giza.

Zpět            Verze pro tisk