Svátky Sobota 24. 8. svátek má Bartoloměj   Napište hledané slovo: 
Vložil/a:  Piwosch  2008-06-23 14:31:15  
VZÍT či NEVZÍT nabízenou odměnu do 2.000,-Kč?
Klasicky Hamletovská otázka. Snad ti pomůže v tomto vskutku nelehkém rozhodování tato úvaha:
Pokud ji vezmeš, co tedy vlastně získáš?

- předně pokud bude „odměna“ vyplacena v max.výši, tedy do 2000,-Kč, bude „čistá“ částka cca do 1540,-Kč (po odečtení daně z příjmu a soc.+zdr.pojištění).
A za ni si lze například pořídit asi tak 17kg vepřových řízků, nebo 67 čepovaných 12°piv Radegast, nebo 26 krabiček cigaret zn.Petra, anebo čtyřčlenná rodina může 3 x navštívit multikino Cinestar (ovšem už bez Popcornu a Coly..)

- jistotu odejít do starobního důchodu v 65.letech..(a možná i později, pokud však dožiješ..)

- jistotu, že příští kolektivní vyjednávání může, při ochotě nechat se uplatit zaměstnavatelem, skončit naprostým fiaskem.. (14% už může být jen historií a vrátí se nám navyšování po 2 - 4% - jako tomu bylo za Vaštíka).. Cože? už jsi zapomněl?

- jistotu, že částkou, která bude rozdělena na mimořádnou odměnu pro stávkokaze, bude uměle navýšena průměrná mzda a tím pádem bude o ni nižší i pololetní odměna tzv.14.plat..

- možnost si připlatit několik tisícovek a jít na operaci např.kyčelního kloubu za 2 měsíce..(a pokud na to nebudeš mít peníze, tak si počkáš třeba i rok)

- užít si amerického modelu zdravotnictví, resp.přeplněných nemocnic se standardní péčí pro chudé a nemocnic s luxusním nadstandardem pro boháče..

- no a v neposlední řadě získáš možnost vysvětlit svým dětem a vnukům co jsi dělal v červnu 2008, když jsi měl možnost svým aktivním postojem něco změnit v obecný prospěch a neudělal jsi to. Místo toho sis vzal zálohu na 14.plat…

Toto všechno nám přinesou vládní reformy a ochota některých z vás stát se za mrzký peníz stávkokazem..

Ještě je však čas přehodnotit své rozhodnutí a odvolat svůj nesouhlas s účastí na stávce...19.6.2008
Ivo Protivínský
člen ZV ZO OS DOSIA při DPO

Zpět            Verze pro tisk