Svátky Úterý 26. 9. svátek má Andrea   Napište hledané slovo: 

Upozorňujeme, že kancelář ZV bude v pátek 22.9.2017, z důvodu čerpání dovolené a důležité osobní překážky v práci, UZAVŘENA. Děkujeme za pochopení.Pokladní hodiny:

Pondělí 07:00 - 12:00
Středa 07:00 - 15:00

POZOR !!!
Od 30.1.2017 sídlíme na středisku Tramvaje Moravská Ostrava.

Pojištění pro případ dlouhodobého pozbytí zdravotní způsobilosti k výkonu práce UNIQUA - 2018.


Vážené kolegyně a kolegové,

dovolujeme si vás upozornit, že se blíží splatnost pojistného na další pojistné období.
Roční pojistné je zapotřebí uhradit v kanceláři ZV nejpozději do 12.10.2017 !!!
V případě, že pojistné nebude do této doby uhrazeno, pojištění dnem 31.10.2017 zanikne.
Novinkou pro další pojistné období je posunutí maximálního vstupního věku do pojištění na 59 let. /Doposud byla hranice na 55 letech/.

V souvislosti s tímto pojištěním si dovolujeme připomenout, že v loňském roce ztratilo zdravotní způsobilost 13 řidičů MHD. Za období leden-srpen 2017 je to již 12 řidičů...

Pojistné plnění je ve výši 18.000,-Kč, které jsou pojištěnému vypláceny po dobu 6 měsíců. /Celková částka plnění činí 108.000,-Kč/

Rozhodnutí zda se pojistit je jen na vás.

Ivo Protivínský
předseda ZO OS DOSIA při DPO a.s.
Dodatek ke Kolektivní smlouvě podepsán.


Vážené kolegyně a kolegové,

jak bylo 20.4.2017 deklarováno Memorandem, došlo dnes 28.4.2017 v 10 hodin k podpisu Dodatku ke Kolektivní smlouvě na roky 2014-2018.
Tímto dodatkem počínaje 1.květnem 2017 dochází k mimořádnému navýšení mezd zaměstnanců v dělnických profesích, přepravních kontrolorů, výpravčích a řidičů MHD všech trakcí.
Dodatek ke stažení ZDE.

Vzhledem k tomu, že se jedná již o šestý dodatek, bude v průběhu května pro přehlednost vydáno Úplné znění KS, ve kterém budou všechny platné dodatky zakomponovány.

Ivo Protivínský
předseda ZO OS DOSIA při DPO a.s.
Letní tábory pro děti.


Již tradičně mohou členové naší ZO OS DOSIA při DPO a.s., využít nabídky Pionýrské skupiny LETOV a Dětského oddílu ZELENÝ VÍTR, a poslat své děti na jejich letní tábory. Naše ZO s těmito dětskými organizacemi spolupracuje již několik let a tábory jsou mezi dětmi velmi oblíbené.
Více informací o jednotlivých táborech, termínech a pořádajícím subjektu naleznete:

Nabídka PS LETOV (tábor v Janoušově) ZDE.

Nabídka Oddílu ZELENÝ VÍTR (tábor v Herolticích u Tišnova) ZDE.

Webové stránky Pionýrské skupiny LETOV - ZDE.
Webové stránky Oddílu ZELENÝ VÍTR - ZDE.

Pokud jste si vybrali z nabídky, kontaktujte pořadatele příslušného tábora.

Na tyto tábory přispívá naše ZO OS DOSIA při DPO a.s. částkou 1 000,-Kč.
Příspěvek bude proplacen v kanceláři ZV, po předložení potvrzení pořadatele tábora o absolvování táborového pobytu dítětem člena ZO.
DOVOLENÁ 2017.


Pokud byste chtěli strávit svou dovolenou ve vinařské oblasti Jižní Moravy, pak vás možná zaujme naše nabídka pobytu v Autokempinku Strážnice.

Více informací ZDE.
Webové stránky kempu ZDE.

Zájemce si s provozovatelem autokempu dohodne termín a zaplatí zálohu dle jeho pokynů.
Na pobyt v délce alespoň jednoho týdne, přispívá ZO svým členům částkou 1.000,-Kč. (Příspěvek bude proplacen po skončení rekreace na základě předložení dokladu o uhrazení pobytu v Autokempu.)
Volání pro naše členy v síti Vodafone.


Z důvodu velkého zájmu o volání v mobilní síti operátora T-Mobile a neskutečně rychlého vyčerpání nabídnuté kapacity sdělujeme, že od 27.března 2017, je pro nové zájemce z řad našich členů možnost využívat jen služeb mobilního operátora Vodafone!
Pro stávající klienty volající v síti T-Mobile se nic nemění. Děkujeme za pochopení.

Nabízené tarify VODAFONE ZDE.
Informace jak postupovat v případě vašeho zájmu naleznete ZDE.

Smlouva je uzavírána mezi poskytovalem služby a koncovým zákazníkem na dobu neurčitou. Výpovědní lhůta je POUZE jeden měsíc.
Je docela možné, že na trhu individuálně naleznete možná i lepší ceny, proto bychom také rádi v této souvislosti předeslali, že zajišťování telekomunikačních služeb není primární činností odborové organizace, jedná se pouze o jakýsi nadstandard pro členy.
Věříme však, že tato nabídka si své zájemce najde...POJIŠTĚNÍ 2017.


Počínaje 28.listopadem 2016, je možno uzavřít pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli KOOPERATIVA. Ceny pojistného jsou ve stejné relaci jako letos.

Roční pojistné naleznete v přiložené tabulce ZDE.

Současně lze uzavřít i pojištění proti pracovní neschopnosti v důsledku nemoci a úrazu.Roční pojistné naleznete v přiložené tabulce ZDE.

Zcela nově je možno uzavřít pojištění pro případ dlouhodobého pozbytí zdravotní způsobilosti k výkonu práce pro řidiče MHD. Vzhledem k faktu, že každoročně je právě z tohoto důvodu rozvázán pracovní poměr s několika řidiči, doporučujeme všem řidičům zvážit uzavření tohoto pojištění.
Jen za období od ledna do konce listopadu 2016, pozbylo zdravotní způsobilost 5 řidičů tramvají, 1 řidič trolejbusu a 7 řidičů autobusů!!!

Více informací k pojištění naleznete v přiložené tabulce ZDE, anebo v kanceláři ZV.

Výše uvedená pojištění můžete zaplatit v kanceláři ZV, která se nyní nachází na středisku Tramvaje Moravská Ostrava nad halou.